Drukuj

Ewangelicy reformowani w Polsce - film

Osoby, które chcą wstąpić do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP i nigdy nie zostały ochrzczone, są przyjmowane przez sakrament chrztu udzielany przez pastora naszego Kościoła.

Osoby, które zostały ochrzczone w innym Kościele chrześcijańskim, są przyjmowane przez akt konwersji, czyli uroczyste wstąpienie do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

W obu przypadkach przyjęcie do Kościoła odbywa się po przygotowaniu polegającym na zapoznaniu się z podstawami nauki Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz życia i działalności naszej parafii.

W pierwszej kolejności jeśli dana osoba myśli o konwersji lub o sakramencie chrztu serdecznie zapraszamy ją na nabożeństwa, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30, nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30.

Zachęcamy również do kontaktu z pastorem ks. bp. Markiem Izdebskim, który jest do dyspozycji po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym 606-128-037, 44 632 17 89 lub kontakcie mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warto również zapoznać się z książką Porównanie Wyznań, Katechizmem Heidelberskim, Konfesją Sandomierską lub innymi wydawnictwami, które są do nabycia w naszej księgarni internetowej.