14 grudnia 2022 roku w naszej parafii w Bełchatowie odbył się adwentowo-świąteczny wieczór zborowy. Wieczór rozpoczął ks. Marek Izdebski od przeczytania kilku tekstów Biblijnych dotyczących adwentu oraz modlitwą. Spotkanie przeplatane było śpiewem kolęd, bez których wieczór nie mógłby się obyć. Na gitarze wspaniale akompaniował p. Krzysztof Wodzyński, który również przygotował relację z wyjazdu do Ziemi Świętej - z ekumenicznej pielgrzymki z 2018 roku (1 cześć od Nazaretu do Betlejem). Pani Henia Kajdanek przypomniała wiersz J.Tuwima "stół" i przekazała ciepłe życzenia świąteczne od zboru ewangelicko- augsburskiego z Piotrkowa Tryb. Spotkanie zakończono modlitwą poprowadzoną przez proboszcza bełchatowskiej parafii i wspólnym śpiewem kolędy „Cicha noc”.