Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

1% na Diakonie KER

Jubileuszowy koncert Zelowskich Dzwonków

Polecamy Jednota 1/2024

                          W JEDNOCIE nr 1/2024 m.in.:     Chrystus musi cierpi…

W dniu 03.03.2023, jak co roku w pierwszy piątek marca obchodziliśmy Światowy Dzień Modlitwy. W tym roku liturgię do niego przygotowały chrześcijanki z Tajwanu, które na hasło przewodnie wybrały słowa: „Usłyszałem o waszej wierze”. Nabożeństwo online, na które zapraszamy poprowadziły kobiety z parafii Ewangelicko-Reformowanych z Bełchatowa i Kleszczowa. (dostępne w całości na naszej stronie w zakładce FILMY)

Światowy Dzień Modlitwy (zwany dawniej Światowym Dniem Modlitwy Kobiet) skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań. Jest to ruch ekumeniczny o ponad 130-letniej tradycji.

„Co roku poznając nową liturgię przygotowaną przez inny Komitet Krajowy ŚDM, budujemy relacje z mieszkańcami tego kraju, ofiarowując im naszą modlitwę. (…) Apelujemy, aby wszystkie polskie środowiska chrześcijańskie włączyły się do wspólnej modlitwy według liturgii przygotowanej przez chrześcijanki z Tajwanu. Zwracamy się z prośbą o to, aby wszędzie – gdzie jest to możliwe – zorganizować w pierwszy piątek marca nabożeństwa lub spotkania modlitewne, a także spotkania informacyjne o kraju autorek liturgii, jego historii i współczesności” – napisała w swym liście do środowisk ekumenicznych Hanna Tranda, przewodnicząca Komitetu Krajowego Światowego Dnia Modlitwy.

W nabożeństwie z naszej parafii wzięły udział: Joanna Dudzic, Gabriela Kruk, Anna Leżak, Marie Matysova, Beata Papuga oraz Agnieszka Gola-Woźniak. Ogromne podziękowania należą się Kubie Papuga, za nagranie kobiet oraz złożenie filmu z nabożeństwa w całość.

 Serdecznie dziękujemy   💐

 

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30