Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

1% na Diakonie KER

Jubileuszowy koncert Zelowskich Dzwonków

Polecamy Jednota 1/2024

                          W JEDNOCIE nr 1/2024 m.in.:     Chrystus musi cierpi…

9 marca br. w kościele ewangelicko-reformowanym w Bełchatowie odbył się koncert Tomasza Żółtko. Mimo zimowej aury w kościele zapełnione były prawie wszystkie miejsca. Zebranych powitał gospodarz miejsca - ks. bp Marek Izdebski, podziękował wszystkim za przybycie i oddał głos muzykowi.
Tomek Żółtko to barwna i niekonwencjonalna postaci współczesnej piosenki autorskiej. Trochę autoironii, trochę dowcipu, ale i refleksji i zadumy. Właśnie taki obraz pokazał zebranym na 1,5-godzinnym występie."Straceniec i wędrowny grajek" jak siebie określił bohater wieczoru, zaprosił wszystkich do wspólnego przeżywania tych kilku chwil przy muzyce i słowach wierszy. Wariacko i zawadiacko próbował wciągnąć słuchaczy do dialogu. A wszystko ubarwione poetycką liryką obrazów codzienności. Było o przebaczeniu, walce serca i rozumu, miłości, zakochaniu, kochającej żonie i cudownych dzieciakach.

Nie mogło zabraknąć takich utworów jak:"Kochaj mnie, dotykaj" napisanego dokładnie 20 lat temu, "Jest taki pejzaż", "Mały chłopiec" czy "Sara". A puentą koncertu były słowa piosenki "Po prostu z Jezusem żyć" i zachęta do odkrywania maleńkiego dobra w codziennym życiu. Piękna muzyka, piękne słowa, ciekawa osobowość - wspaniały koncert, który na długo zapadnie w pamięci wielu osób i historii bełchatowskiej parafii. Kto nie dotarł, ma czego żałować. A ci, którzy byli, potwierdzą, że warto było znaleźć czas, by miło spędzić wieczór. Oby więcej takich inicjatyw.

Mariusz Gosławski

Tomasz Żółtko na facebook'u: http://www.facebook.com/TomaszZoltko

Tomek Żółtko - muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna - czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata. W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album Klatka skandalu. Pochodząca z tego albumu piosenka Kochaj mnie i dotykaj przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych. www.tomekz.com.pl/

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30