Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

Boże Narodzenie 2022 w parafii w Bełchatowie

26.12. Drugi dzień Świat Bożego Narodzenia. Świąteczne nabożeństwo, które było jednocześnie modlitwą…

Jednota 4/2022

Polecamy 4/2022 numer Jednoty. A w nim m.in.: Jaki jest twój Bóg? – kazanie Czy Kalwin chciał…

Zachęcamy do darowizn i opłacania składki parafialnej

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia były inne niż zazwyczaj. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa w kościołach wprowadzono ograniczenia w ilości osób.  

 24.12.2020 - 1. Wigilijne nabożeństwo, odbyło się o godz. 11.00. Poprowadził je i kazanie wygłosił mgr teologii - Pan Mateusz Jelinek. Lekcje biblijne przeczytała Natalia Woźniak: Ga 4,4-7 i Łk 2,1-20. Kazanie oparte było na słowach z księgi Izajasza 11,1-10. 

 "Tajemnica Boga jest tajemnicą dziecka. Podobnie jak Izajasz i my żyjemy w czasach  niesprawiedliwości, gdzie bogaci władcy rządzą tymi, którzy są "biedni i uciśnieni" - oczekujący na powrót Mesjasza, który ich wyzwoli i wprowadził ład i pokój na świecie. W takim świecie wielu z nas zadaje sobie pytania: o sprawiedliwość - gdy wokół jej nie ma; o sens życia, kiedy wokół panuje pustka; o miłości, kiedy czujemy się odrzuceni; o przyjście Boga... 

Boże Narodzenie jest tajemnicą, jest widzialne dla tego, kto potrafi dostrzec światło w ciemności. Potrzebne jest nam otwarte serce i otwarty umysł aby dostrzec wielkość i chwałę Boga, który rodzi się w małym dziecku w betlejemskiej szopce."

Na koniec pan Mateusz życzył wszystkim zebranym nadziei oczekiwania na zbawienie; pokoju i sprawiedliwości, tam, gdzie jej brakuje; miłości tam, gdzie jej się nie spodziewamy. 

Po nabożeństwie wszyscy obejrzeli film z występu dzieci. 

Po nabożeństwie ks. bp Marei Izdebski podziękował panu Mateuszowi za przygotowanie dzieci do występu, zmontowanie filmu i wygłoszone głębokie kazanie. Przekazał także życzenia dla parafii w Żychlinie, z której pochodzi p. Mateusz.

Boże Narodzenie to także prezenty dla najmłodszych. W tym roku odebrali je rodzice dla swoich dzieci z rąk pani Mikołajowej. 

 Tekst i fotografia- Mariusz Gosławski

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30