Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

Ogólne Zgromadzenie Zboru -zaproszenie

Zapraszamy na OZZ zaraz po nabożeństwie z Wieczerza Pańska od 9:30…

Nabożeństwo w Bełchatowie 27 stycznia (sobota) w Dniach Modlitw o Jedność Chrześcijan

W sobotę 27 stycznia 2024r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześ…

DNI MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN styczeń 2024

Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego…

W tym roku w 4 niedzielę adwentu 24 grudnia 2023r. odbyło się nabożeństwo wigilijne, które poprowadził ks. Marek Izdebski.  Nabożeństwo uświetnił występ zespołu muzycznego: Gabrysia Kruk (śpiew), Krzysztof Wodzyński (gitara i śpiew) i Piotr Wodzyński (akompaniament) Na zakończenie nabożeństwa wystąpiły dzieci z naszej parafii ze świątecznymi wierszami. Pastor Marek Izdebski podziękował  Radkowi i Anecie Kruk za sprezentowanie świątecznej choinki, dzieciom i ich rodzicom za udekorowanie choinki, a zespołowi za uświetnienie nabożeństwa swoim występem. Podziękowania także trafiły do p. Agnieszki Niewieczerzał za przygotowanie paczek, p. Wieńczysławowi Niewieczerzałowi za dofinansowanie paczek, a p. Joannie Dudzic za przygotowanie paczek dla siedmiu seniorów, sfinansowanych w całości z funduszy Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.   

Po nabożeństwie, tradycyjnie w rolę świętego Mikołaja wcielił się Prezes Kolegium Kościelnego - Władysław Gola i rozdał dzieciom paczki wypełnione słodkościami. 

25 grudnia - w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, podczas którego ponownie śpiewała Gabrysia Kruk z p. Krzysztofem Wodzyńskim i jego synem Piotrem Wodzyńskim.  Ksiądz proboszcz Marek Izdebski przekazał życzenia od Prezydent Miasta Bełchatowa - p. Marioli Czechowskiej oraz Łódzkiego Episkopatu Kościoła Rzymskokatolickiego.

26 grudnia - w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się nabożeństwo, które poprowadził ks. Marek Izdebski, a kazanie było oparte na 2 liście do Koryntian 8,9 "Albowiem znacie łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, że będąc bogatym, stał się dla was ubogim, abyście ubóstwem jego ubogaceni zostali.

Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego odbyło się w niedzielę 31 grudnia o godz. 9:30. Ksiądz M. Izdebski podziękował Bogu za mijający 2023 rok. Koniec roku to czas podsumowań, wyciągania wniosków ale także stawiania sobie celów na przyszłość. Pastor poprosił Boga o Błogosławiony Rok 2024. Ksiądz proboszcz nabożeństwo zakończył pieśnią ewangelickiego pastora ks. Dietricha Bonhoeffera, w której zabrzmiały słowa refrenu: „Gdy dobra moc Twa stale mnie ochrania, nie lękam się, co mi przyniesie dzień, Ty jesteś ze mną stale od zarania, Ty chronisz mnie, gdy idzie nocy cień”.        

Foto: JD         

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30